Trunking, type WDK 20035
Type WDK20035CW
|Item no. 6026370
|EAN 4012196642854



Item no. / Type
6026370 / WDK20035CW
Length
2000 mm
Width
35 mm
Height
20 mm
Colour
Cream; RAL 9001
Smallest selling unit: 32 m
32m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 20 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 3 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 2 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 2 |
| Usable cross-section | 521 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 20x35x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Cream; RAL 9001 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,4757 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4757 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6162487
End piece, trunking type WDK 20035Type
WDK HE20035CW
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK20035CW
2000
35
20
Cream; RAL 9001
6026370
WDK20035CW
Item no.
6026370
Length
2000
Width
35
Height
20
Colour
Cream; RAL 9001


