Threaded rod G 2000
Type TRM12 2M IN G
|Item no. 3141147
|EAN 4012197498566



Item no. / Type
Length
Thread
Smallest selling unit: 35 piece
35piece
piece
Description
Threaded rod to DIN 976.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 2000 mm |
| Dimension d | 12 mm |
Technical data
| Thread metric | 12 |
|---|---|
| Thread | M12 |
| Dimension | M12x2000mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Threaded rod resistance class | 8.8 |
Downloads
0 selected
Declarations (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Thread
Colour
Threaded rod resistance class
Item no.
TRM12 2M IN G
2000
M12
zinc
8.8
3141147
TRM8 2M IN G
2000
M8
zinc
8.8
3141137
TRM10 2M IN G
2000
M10
zinc
8.8
3141141
Thread
TRM12 2M IN G
Item no.
3141147
Length
2000
Thread
M12
Colour
zinc
Threaded rod resistance class
8.8
TRM8 2M IN G
Item no.
3141137
Length
2000
Thread
M8
Colour
zinc
Threaded rod resistance class
8.8
TRM10 2M IN G
Item no.
3141141
Length
2000
Thread
M10
Colour
zinc
Threaded rod resistance class
8.8
